Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 31.03.2014 09:23:11 

Ubytování Jižní Čechy - pronájem chaty chalupy v jihočeském kraji

google-site-verification: google30b3f9de160470b8.html

 


Pronájem chat v jihočeském kraji - Krásetín okr. Český Krumlov - ubytování Jižní Čechy

                       dovolená Jižní Čechy                                                                                                                                                                                                                                                                                                      TEL. 724 687 745                         e-mail: zasado@email.cz                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Klid a kouzlo jihočeské vesnice. Přijeďte k nám a určitě budete spokojeni jako byli ti, kteří nás navštívili v minulých letech. Jsme rádi, když se u nás hostům líbí. Zde na našich webových stránkách můžete číst "Recenze" - vlevo v menu.
Zasadilovi - chata na venkově v jihočeské vesnici Krásetín.

Podívejte se na volné termíny v sezóně 2013 - po kliknutí na odkaz: "KALENDÁŘ - volné termíny"    


Vítejte na stránkách chaty Krásetín v Jihočeském kraji nedaleko Českého Krumlova.
Chata je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a pro páry i skupiny, které přijedou za poznáváním okolí (Č.Krumlov, Hluboká, turistické trasy a cyklostezky, lanovka na nejvyšší vrchol Blanského lesa - Kleť (1084m) je vzdálena 800m od chaty. Také můžete chodit na houby nebo si užívat klidu na zahradě případně něco ugrilovat. Místo je méně vhodné pro mladistvé, toužící po adrenalínovém a společenském vyžití. U nás je ticho a klid. Chata je umístěná na okraji jihočeské vesnice Krásetín. Prohlédněte si RECENZE na tuto chatu - viz postranní panel.


Doporučení mezinárodní cestovní agentury HolidayCHeck .
Ti, kteří u nás již byli mohou také ohodnotit pobyt na chatě v Krásetíně - po kliknutí na tuto ikonu:                                  Jarní příroda u nás                                                                                  Zahrada s bázénem s pískovištěm

 

Ubytování na chatě - šumavské podhůří - Jižní Čechy   chata Jižní Čechy Pronájem ubytování na chatě v Jihočeském kraji - levná dovolená s dětmi v Jižních Čechách na vesnici.

Týdenní a více-týdenní dovolená na chatě v Jihočeském kraji. Chata s 5ti lůžky + dětská postýlka na požádání - to je naše nabídka na dovolenou v Jižních Čechách. Chata má uzavřenou zahradu - ubytování v okrajové části jihočeské vesnice  Krásetín. Krásetín je položen stranou spojnice České Budějovice - Český Krumlov v CHKO Blanský les, pod jeho nejvyšším vrcholem - Kleť (1080m). Blanský les je součástí podhůří Šumavy. Na Kleti je rozhledna s nejkrásnějším kruhovým rozhledem v Č.R. Je možné navštívit i věhlasnou "Hvězdárnu na Kleti". Právě z Krásetína vede na vrchol sedačková lanovka. Lesy se táhnou kolem celé vesnice. Pokud rostou houby, je o zábavu postaráno.  Rybaření na nedalekých rybnících, řece Vltavě a jejích přítocích, nebo na Lipně. Koupání na chatě v zahradním bazénu, nebo ve volně přístupném koupališti přímo v Krásetíně (250m). Také v okolních vesnicích (Holubov 1km a Třísov 3km) jsou pěkná přírodní koupaliště. 

Zaměřujeme se hlavně na pobyt s dětmi a poznávání okolí - a že máme co nabídnout (Č.Krumlov, Hluboká, turistické a cyklostezky, lanovka na nejvyšší vrchol Blanského lesa - Kleť (1084m - přímo z Krásetína) s nejtarší rozhlednou v Čechách, případně odpočinková klidná dovolená v oplocené zahradě s nadzemním bazénem, grilem, houpačkou a pískovištěm pro děti a zahradním nábytkem v podobě lehátek a stolování na travnaté terase - prostě lenošení na zahradě.

Chata je plně vybavena i pro delší pobyt vším co je třeba a kromě jídla je vše započítáno v ceně - chatařské "All In": Pronájem objektu se zahradou na týden, energie (el. plyn), dřevo do venkovního krbu a ohniště volně k použití, bazén, teplá studená voda. Chata je vybavena množstvím nádobí, samozřejmě nechybí televize, lednička smrazákem, plynový sporák, kávovar, mikrovlnka a závěrečný úklid je také započítán v základní ceně. Parkování v uzavřené zahradě zdarma.                                                                                             

   A navíc:    Během pobytu budete mít celý objekt, chatu i zahradu, pouze pro sebe - majitel bydlí jinde.

 


                                 Pronájem chat a chalup Jižní Čechy - pronajímání chaty chalupy v Jihočeském kraji 

Vybavení chaty Jižní Čechy - Krásetín:                                                                                                                                                      

Kompletně zařízená kuchyně - plynový sporák, lednice + mrazák, mikrovlnka, překapávač, rychlovarná konvice, teplá voda, nádobí. Obývací pokoj - jídelna,TV. Koupelna - (vana + ruční sprcha). Bojler se stálým dohříváním teplé vody. WC splachovací v prostoru koupelny. 2x ložnice  (3+2 lůžka).  Dětská postýlka na vyžádání. 
Zahrada – oplocená, zahradní nábytek, zahradní gril, pískoviště, houpačka, bazén Ø 3,6m -  bezpečný i pro malé děti. Jelikož je nadzemní,  nemůže do bazénu děcko spadnout a Vy máte tak více času na vlastní odpočinek !   Parkování v uzavřené zahradě. Voda pitná - z vodovodního řádu. Dřevo volně k použití do grilu i ohniště.

Podívejte se na CENY za ubytování a pronájem chaty Krásetín se zahradou na týden v Jihočeském kraji.

Oslovuje-li Vás nabídka dovolené na chatě v Jihočeském kraji pod horou Kleť, přejděte již nyní na plánování termínu Vaší dovolené na chatě v jihočeské vesnici Krásetín  - zde kalendář volných termínů. Pokud stále ještě nejste rozhodnuti a chcete více informací, čtěte dál.   

Uděláme maximum pro to, aby Vaše dovolená na chatě v jihočeském Krásetíně byla pohodová. Jistě odjedete z Jižních Čech spokojení a hlavně odpočatí.

 


Omlouváme se všem zájemcům o pronájem v minulém roce, které jsme byli nuceni, pro plnou obsazenost naší chaty, odmítnout.
Budeme rádi pokud nás oslovíte v nové sezóně.
Klidný výběr pohodové dovolené přejí majitelé chaty v jihočeském Krásetíně - Hana a Oldřich Zasadilovi. 


Chata Krásetín, ubytování v Jihočeském kraji - levná dovolená na chatě pro rodiny s dětmi.


Pro rok 2013 ponecháváme ceny z roku 2012, a zavedli jsme mimosezonní slevy, které se řídí počtem osob.

                                                                                                        "CENY ZDE"

 

      Kontakty:                      mobil: 724 687 745                             e-mail:  zasado@email.cz

                            

                                    Můžete také napsat SMS ve tvaru:  Chata  na tel.č.  724 687 745  a my Vám zavoláme.


 

                                                                                        Pronájem chaty, chalupy Jihočeský kraj 

  Ubytování Jižní Čechy - zahradní terasa s posezením   Ubytování Jižní Čechy - ložnice s oknem do zahrady   Ubytování Jižní Čechy - koupelna                                             pronajímání chaty v jihočeské vesnici Krásetín -  levné chaty chalupy Jižní Čechy             


Ubytování Jihočeský kraj

Nástup - vždy v sobotu od 14,00 hod.          Odjezd - vždy v následující sobotu do 10,00 hod.

  Majitel bydlí jinde - během pobytu budete mít celý objekt, chatu i zahradu, pouze pro sebe!

              Téměř bezbarierový přístup - pouze dva nízké schody do chaty. Chata přízemní, jednopodlažní.

Stravování - vlastní - velmi dobře vybavená kuchyně i pro delší pobyt na této jihočeské chatě.  Další možnost ve 100m vzdáleném stylovém hostinci "U Kuchařů", nebo v sousední jihočeské obci Holubov (1km) 3x restaurace. Další možnosti v širším okolí - Křemže 3km, Český Krumlov 12km, České Budějovice 18km.

Sportovní možnosti:

Kolaři - pro ty, kteří si přivezou kola (mohou si je i vypůjčit - viz odkaz v postranním panelu "Kola - půjčovna bicyklů" ) se nabízí několik cyklotras protínajících Českokrumlovsko a Českobudějovicko. A to jak pro sportovně zdatné cyklisty, tak i pro rekreační bicyklování.
Českobudějovická pánev bývala mořským dnem a Krásetín leží právě na úbočí, kde se tato pánev zvedá v předhůří Šumavy. Ti zdatní se vydají od chaty jižním směrem na cyklostezky, které křižují horu Kleť, kde jsou trasy náročné (pod lanovkou na vrchol s převýšením 430m nebo pozvolnější trasa po žluté tzv. Babské). Na Kleti je 300 km lesních cest a na vrcholu krásný pohled na Jižní Čechy. Na zpáteční cestě si vychutnají sjezd po silnici k ubytování na chatě v Krásetíně nebo ještě dále do Holubova. A ti méně zdatní se vydají od ubytování směrem na Holubov. Nejprve si vychutnají také sjezd po silnici do Holubova až na to pomyslné mořské dno českobudějovické pánve, kde je již terén nenáročný a cyklotrasy vás zavedou například k hradu Dívčí Kámen nebo druhá trasa směrem přes Zlatou Korunu na Český Krumlov, jiná pak na České Budějovice nebo také Prachatice - poznáte velice pěknou část Jižních Čech.  Připomínám, že kola je možné též zapůjčit po předběžném objednání v půjčovnách na nádražích ČD. Více zde.

Volejbalové hřiště je za vesnicí u koupaliště - 250m, tenisový kurt je v městečku Křemže - 3 km. Na vrcholu Kleťe je možné provozovat horolezectví, je zde skupina několika skalních věží. Vrchol Kleťe je z chaty vzdálen asi 1,5 km. Na Kleti je také startovní můstek pro rogalisty.
 

Vodáci - půjčovny lodí a člunů jsou po celé délce toku Vltavy. Zde si loďku za poplatek zapůjčíte a v cíly plavby odevzdáte. Splutí části Vltavy, například z Č. Krumlova do vodáckého kempu Dívčí Kámen trvá asi 4 hodiny i se zastávkou na pivo ve vodáckém kempu Zlatá Koruna. Toto malé dobrodružství s velkým zážitkem zvládne se zapůjčeným nafukovacím raftem i začátečník. Rafty i kánoe se půjčují za poplatek cca 300,-Kč/den + cca 300,-Kč za přistavení do místa startu odkud si zvolíte vyplutí (tam vám bude loď přistavena ve smluvenou hodinu) a místa cíle plavby. Loď odevzdáte v přibližně smluvenou hodinu přímo v místě doplutí. Hodinu doplutí můžete průběžně, během plavby měnit přes mobil. Při objednávání lodi si domluvíte i příslušenství plovací vestu, umělohmotnou konev pro uložení osobních věcí i s oblečením. Převrácení se nemusíte až tak bát, řeka Vltava je velice přátelská a mělká. Dá se říci, že 10ti leté dítě všude stačí. Samozřejmě nevyplácí se riskovat a na jezech začátečníci loď přenášejí. Prospekty půjčoven i s telefonními čísly najdete po příjezdu, na chatě v Krásetíně. 

 

Kapr z Brložského rybníka Ryby - většina hostů, kteří vyznávají rybolov, si oblíbila soukromý sedmi-hektarový Brložský rybník 12km (povolenku pořídíte na místě). Dále je možné rybaření na spolkovou povolenku na řece Vltavě a jejích přítocích. Nejblíže je pstruhový rybářský revír Brložský potok 2km, který vytéká z 6ha nádrže Ktiš (ta je mimopstruhová voda). Ještě musíme zmínit Lipno (vzdálenost 28km do prostoru Černé v Pošumaví, kde je Lipenská nádrž nejširší (12km) a vybíhá zde do tzv. malého Lipna, kde je voda mělčí a ryba se zde zdržuje ve větším počtu než na otevřené hladině lipenské nádrže. Tam je lepší zapůjčit loďku a vyhledat příznivou vodu. Mapky s vyznačenými rybářskými vodami v okolí Krásetína + ceny najdete na chatě. Petrův zdar!

 

Koupání -  v místním (volně přístupném) koupališti - 250 m. Také v okolních vesnicích (Holubov 1km a Třísov 3km) jsou pěkná přírodní koupaliště. Na řece Vltavě, 3 km od chaty je vodácký kemp pod zříceninou hradu "Dívčí Kámen"). U chaty je nadzemní bazén Ø 3,6 m.

Dále pak turistika, cykloturistika, houbaření, projížďky na koních.

   Nebo!  Jenom příjemné lenošení na zahradě v lehátku u grilu a bazénu. Ani to není tak špatné !?  


                               Dovolená v Jižních Čechách - ubytování nedaleko (11km) od  Č. Krumlova.

                     Jaro na chatě v Jižní Čechách                                          Podzim na chatě v Jihočekém kraji                                      Ubytování na chatě - šumavské podhůří Jižní Čechy                                     hříbek z Krásetínského lesa     

  Na jaře přijeďte za jarní přírodou v CHKO Blanský les                             Na podzim přijeďte na houby.              

 


vrchol Kleť - (1083 m)

dovolená na chatě - rozhledna na vrcholu Kletě 1084m n.m.  

Z Krásetína, místa vašeho případného pobytu, se dostanete lanovkou na vrchol nejvyšší hory Blanského lesa Kleť (1083 m)     

Na vrchol Kletě se můžete dovézt lanovkou, která má dolní stanici právě v místě vašeho případného pobytu v Krásetíně. Z Kletě je krásný rozhled do  Jihočeského kraje z nejstarší rozhledny v Čechách z roku 1825  - Josefova věž. Za příznivého počasí lze vidět i vrcholky rakouských Alp i s lesknoucím ledovcem na Dachsteinu. K rozhledně je přimknuta velmi oblíbená vrcholová restaurace Kleť. V restauraci můžete také vidět fotografie viditelné části Alp - pokud nebudete mít to štěstí sami  na vlastní oči.
V blízkosti vrcholu můžete navštívit také věhlasnou hvězdárnu. Vzhledem k nadmořské výšce 1.070 metrů jde o nejvýše položenou hvězdárnu v Čechách. Dnes je Observatoř Kleť známá u nás a hlavně ve světě výzkumem planetek a komet. Observatoř Kleť v tomto oboru patří mezi světovou špičku.

Na Kleti je možné i horolézti - na západní straně vrcholu se nachází několik skalních věží s lezeckými trasami.
Dominantou Kletě je již z dáli patrný 180m vysoký stožár televizního vysílače Jižní Čechy - Kleť. Vysílač je tak dobře položen, že pokryje svým signálem celý Jihočeský kraj - jeden z největších krajů co se rozlohy týká.
Na Kleti je přes 300 km turistických cest, takže cestu dolů můžete podniknout také pěšky, buďto příkřejší trasou pod lanovkou nebo pohodlněji delší trasou příznačně nazvanou "Babská".  Z parkoviště u spodní stanice lanovky je to na chatu do Krásetína již jen 800m.
Cestou domů se ještě zastavte v místním hotinci "U Kuchařů" na dobrého Bernarda a něco k zakousnutí po namáhavém návratu z hor. A z hostince na chatu je již jen 100 m, a to se dá dojít i když se zdržíte do pozdější noční hodiny.

 

Blanský les - předhůří Šumavy s nejvyšším vrcholem Kleť (1084 m) je cílem víkendových výletů Budějovičáků a Krumlováků.

Krásetín je vzdálen 18 km jižně od jihočeské metropole Č. Budějovic, 12 km od Českého Krumlova, města zapsaného pro svou historickou i současnou jedinečnost na seznamu UNESCO. V Krumlově se nenudí ani dospělí ani děti.


CENY ponecháváme stále stejné již pátým rokem (ti kdo u nás již byli, to mohou potvrdit), a zavedli jsme slevy v mimoprázdninových termínech pro 2 osoby, 3 osoby a 4-5 osob. Rádi bychom totiž přilákali zájemce o přehlíženou jarní a podzimní sezónu, která (jak známo) je v pošumaví hezčí než samotné léto - viz Ceník.

CENA zde .

 


Výlety v blízkém okolí ubytování - pozoruhodnosti jihočeského kraje:

Kleť (1083 m.n.m.) - horský masív jehož nejvyšší vrchol je vzdálen od chaty (1,5 km) - nejbližší výletní cíl.  800m od chaty je dolní stanice lanovky, která vede na vrchol. Samotná Kleť má jistě co nabídnout: Nejstarší rozhledna s nejkrásnějším kruhovým výhledem v českých krajích. Vrcholová restaurace, hvězdárna Kleť - otevřená veřejnosti. A za příznivého počasí i pohled na zasněžené vrcholy rakouských alpských velikánů.  Kleť je častým víkendovým cílem Budějovičáků a Krumlováků.

Boletice - vojenský újezd (8km) - výlet za vzpomínkami některých jedinců, kteří při absolvování základní vojenské služby v dobách socializmu sloužili v tomto vojenském prostoru. Máme dobrou zprávu - vojenský prostor je o víkendech volně přístupný pro pěší a cyklisty. Zdejší panenská příroda nadchne každého. Vojenský prostor Boletice sahá od městečka Chvalšiny přes 1000m vysoké kopce až k Lipenskému jezeru v prostoru olšinské zátoky a dále přes šumavské městečko Horní Planá na břehu Lipna až k Volarům na Šumavě.

Hrad Dívčí Kámen (2,5km) - místní označení - Dívčák - v každém případě doporučujeme tuto pohodovou procházku i pro méně zdatné návštěvníky. Lesní cestou z Holubova podél Křemežského potoka (1,5km) na zříceninu rozsáhlého hradu Dívčí Kámen nad soutokem Křemežského potoka s Vltavou. Také "Dívčák" je oblíbeným víkendovým cílem obyvatel a turistů z okolních měst Č.B. a Č.K.

Český Krumlov (11 km) - je zapsán na seznamu UNESCO - město s velice zachovalou středověkou architekturou (malá Praha). Krásné stylové kavárničky a restaurace, obchůdky i muzea všeho možného i nemožného.

Otáčivé hlediště - Jihočeské divadlo  - zážitek na celý život. "Otáčko" jak je místními nazýváno, je umístěno v  parku Českokrumlovského zámku. Do scény je vždy zakomponován i letní zámeček "Belárie" umístěný v parku hned vedle otáčka. Můžeme zajistit vstupenky, které jsou v sezoně většinou vyprodány. Nebo se můžete do zámecké zahrady i na otáčivé hladiště podívat v době mimo divadelní program a projít se tak v místech scény, kde se později večer odehrávají divadelní představení (v sezoně většinou od 21,30 hod). S dětmi můžete navštívit představení pro děti, která se odehrávají ve vybrané dny navečer viz. program.
Program a ceny vstupenek zde . 


České Budějovice (18 km) - Krajská metropole s nádherným čtvercovým náměstím se Samsonovou kašnou a Černou věží, z které obhlédnete celou Českobudějovickou pánev.  Samozřejmě  Masné krámy - chrám dobrého piva a jídla v Jižních Čechách. Plavba na parníčcích po Vltavě do Hluboké nad Vltavou i dále po Hněvkovické přehradě, která byla vybudována pro účely chlazení jaderné elektrárny Temelín, kterou jistě nepřehlédnete. Kdo přijede poslední týden v srpnu má možnost navštívit výstavu ZEMĚ ŽIVITELKA. Program výstaviště na celou sezonu najdete v odkazu: "Zajímavé akce v okolí"

Hluboká n. Vlt. (25km a 5km od Č.B.) - zámek HlubokáZOO a zámek Ohrada. Výlet na Hlubokou je ideální spojit s návštěvou Č.Budějovic.

Zlatá Koruna (7 km) - gotický klášter s průvodcem ze 13. stol. Dále vodácké stanoviště na Vltavě. Odtud je možný nástup na  splouvání Vltavy. Loď Vám bude za určitý poplatek přistavena.

Jednodenní výlet na hrad Rožmberk (20km) s prohlídkou můžete spojit s návštěvou Lipenského jezera, které je ještě o 10km dále proti proudu Vltavy.

Holašovice (9 km) - zachovalá stavení  jihočeské vesnice - selské baroko - UNESCO.

Více najdete v odkazu  "Výlety".   Toto jsou pouze stručně nejbližší cíle pro výlety v okolí vesnice Krásetín. Všechny tyto výlety najdete popsané, po příjezdu na chatu, v četných prospektech.


Dovolená a ubytování Jižní Čechy - chata Krásetín - Českokrumlovsko

Vesnice Krásetín leží stranou spojnice z Č. Budějovic do Č. Krumlova v CHKO Blanský les s nejvyšším horou Kleť (1083m) na jejíž vrchol vede z Krásetína sedačková lanovka. Krásetín je součástí obce Holubov. Viz mapa:

dovolená, ubytování jižní čechy - pronájem chat a chalup jihočeský kraj

  pro zvětšení klikněte na mapku  

Příjezd:   Od Č. Budějovic -  Planá - Homole - Vrábče - Mříč - Holubov - Krásetín.
  

GPS:    48.883408 N      14.313650 E


                                                                                  


       Naše zahrada - dovolená, ubytování jižní čechy - pronájem chat a chalup jihočeský kraj              pronájem chat Jižní Čechy                                     ubytování vhodné pro rodiny s dětmi                                               podzim v Krásetíně

 

Celá fotogalerie zde

 


           

Dovolená a ubytování Jižní Čechy - chata Krásetín - Českokrumlovsko

Pokud si vyberete některý termín - viz "Kalendář volných termínů" v postranním panelu.

volejte nal tel.   724 687 745    nebo pište na e-mail: zasado@email.cz

nebo napište SMS ve tvaru:  Chata  na tel.č.  724 687 745  a my Vám zavoláme.

Pokud se Vám při poklepání na naší e-mailovou adresu neotevře automaticky Váš poštovní klient, označte mailovou adresu zasado@email.cz myší, stiskněte současně klávesy Ctrl + C ( vložíte do paměti). Nyní otevřete svojí poštu a zkopírujte současným stiskem kláves Ctrl + V adresu zasado@email.cz do adresního řádku pošty. Pak nám již můžete napsat zprávu.

Nejjednodušší je telefonovat na TEL. číslo 724 687 745.

Prosíme, pouze bez zvířátek.

 

  Přejeme šťastnou ruku při výběru dovolené.    

Zpět na začátek stránky 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

TOPlist